Work Sharp ручної точила WSGSS:
Guided Sharpening System - комплексне пристрій, розрахований на повний цикл заточення/доведення. Якщо використовувати додатковий набір Upgrade Kit з двох пластин з алмазним напиленням і пластину з приклеєною шкіряною стрічкою, то функціонал розширюється від переточування на інший кут до суперфиниша на пасті.
Платформа з алмазної пластиною має два режими. Перший - жорстка фіксація (за допомогою пластикової каретки, яка їздить по сталевих напрямних станини), при якому ми отримуємо стандартну підставку під абразивні пластини, і другий - при якій платформа із закріпленою пластиною може вільно відхиляться на певний (не великий) кут уздовж центральної осі пластини яку можна позначити двома шпеньками на який кріпиться пластина до платформи. За рахунок цього "хитання" знімання металу йде рівномірно по всі поверхні ріжучої кромки без необхідності зміни кута нахилу леза до поверхні абразиву. Процес заточування завдяки своїй простоті, приносить радість і задоволення.
Поклавши клинок боком на ближню до себе направляючу і притиснувши РК до пластини з алмазами,намагаючись утримувати заданий кут нахилу, починаємо вести ніж ріжучою кромкою вперед-вправо (якщо ви правша), так що-б обух клинка був перпендикулярний центральної осі пластини (рух "від себе"). Коли рівна ділянка різальної кромки, пройшовши по абразиву, зміститься вправо, і дійде черга до підйому РК до вістря, платформа з пластиною починає відхилятися знімаючи метал з РК, при цьому, вам не потрібно змінювати загальний нахил клинка до абсолютної горизонталі.
Після заточування одного боку РК, необхідно повернути ніж на 180 градусів навколо його осі і продовжити процес з протилежного боку заточувального пристрою, як бачимо на фото і відео воно симетричне, при цьому руху "до себе".
Таким чином, це рішення дозволяє новачкові виконувати якісну заточку без великого ризику "запороти" РК на підйомі до вістря.
При заточуванні ножа з силуетом клинку не передбачає плавний підйом рк до вістря, наприклад американського танто, ворнклиффа або ножа-стамески, інструкція рекомендує переводити пристрій в режим жорсткої фіксації.
Після заточування на алмазах пропонується довести РК на білій кераміці, пластикова платформа з керамічним бруском, круглого перетину (по суті - той же керамічний мусат), які мають різні насічки для різних завдань.
Регулюючи поворот керамічного прута навколо осі, можна виставити в робочу зону: а) гладку поверхню (ідентично білому трианглу), б) поверхня з дрібної поздовжньої насічкою, таку роблять на металевих мусатах, для більш сильного знімання металу, в) дві широких насічки, що сформували між собою 1,5 міліметровий рубчик, для заточування сейрейтора.
Обидві платформи крім кріплення до станини, можуть використовуватися в "ручному" режимі для заточування/правки "в руках", окремо пластини, згідно інструкції можна використовувати для заточування у вузьких місцях, наприклад секаторів, зубів пилки і т. п.