National Geographic 50/360 - бюджетна модель телескопа початкового рівня, який є відмінним подарунком, здатний захопити вашу дитину та в ігровій формі пояснити ази будови всесвіту. І разом з тим, це зовсім не іграшка, а реальний невеликий телескоп з консрукції багато в чому подібний до професійних телескопів. Простота конструкції даної моделі дає змогу користуватися ним дітям, починаючи з 5-6-річного віку.
Торгова марка National Geographic сьогодні відома у найвіддаленіших куточках нашої планети. Національне географічне суспільство здобуло собі славу завдяки своїм поглибленим дослідженням навколишнього світу та популяризації своїх відкриттів та спостережень. Нині компанія National Geographic співпрацює з найкращими виробниками товарів у всьому світі. Результат цієї співпраці - розробка та виробництво приладів, що дозволяють вивчати і навколишнє середовище, а також ряд товарів, заснованих на технологіях, безпечних для навколишнього середовища
Телескоп комплектується настільним штативом та азимутальним монтуванням, яке простіше в управлінні і менше за вагою, порівняно з екваторіальним, що не мало важливо для дитини. За допомогою діагонального дзеркала, що змінює хід променів на 90°, зручно спостерігати об'єкти, що знаходяться на значній висоті над горизонтом.
Телескоп має максимально компактні розміри, завдяки чому можна легко взяти його з собою навіть на прогулянку.
Телескоп з діаметром об'єктива 50мм розрахований на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. У цю модель Ви зможете показати дитині десятки кратерів на Місяці, диск Юпітера та його супутники, фази Венери. Ви розрізніте кільця Сатурна, Марс та Меркурій як кольорові зірки. Крім того, цьому телескопу доступні для спостережень десяток-другий зоряних скупчень та туманностей, і навіть Велика Галактика Андромеди.
Максимальне корисне збільшення (МП) визначається законами оптики і у цієї моделі телескопа становить 100 крат. Однак слід звернути увагу, що таке збільшення можна реалізувати за допомогою високоякісних окулярів за яскравими астрономічними об'єктами високо над горизонтом і в індивідуальних атмосферних умовах.
Цей телескоп має світлосилу 7, завдяки чому Ви отримуєте досить універсальний оптичний прилад. Він загалом підійде як для астрофотографії, так і для візуальних спостережень різних астрономічних об'єктів на різних збільшеннях. При цьому ця модель не настільки вимоглива до якості аксесуарів, як її світлосильні побратими.
Рефрактор - це найпопулярніша серед початківців лінзова конструкція телескопа, завдяки якій Ви отримуєте невибагливий, досить компактний і недорогий оптичний прилад. Рефрактор може бути чудовим інструментом як початкового вивчення астрономічних об'єктів, так наземних спостережень. Недоліком телескопів-рефракторів є хроматизм зображення (райдужна облямівка) на великих збільшеннях. Істотно зменшити ці спотворення дозволяє збільшення фокусної відстані лінзового об'єктива, і відповідно, довжини труби телескопа, що тягне за собою великі вимоги до триноги та монтування.
Цей телескоп у базовій комплектації дозволяє бачити повністю пряме зображення. Саме таким чином ми спостерігаємо просто оком, у бінокль чи підзорну трубу. Така орієнтація картинки найбільш сприятлива для маленьких дітей та абсолютних новачків в астрономії.
Азимутальне монтування - найпопулярніший серед початківців тип монтування телескопа, завдяки якому Ви отримуєте досить компактну і не дуже дорогу механіку з інтуїтивно зрозумілим управлінням. Вона має вертикальну і горизонтальну осі обертання і дозволяє швидко направити телескоп в потрібну точку неба. Азімутальне монтування досить зручне для візуальних астрономічних спостережень, але малопридатне для астрофото, зате чудово підійде для спостереження земних об'єктів.