Leave No Trace
 

Принцип "Не залишай сліду"

Ми всі хочемо виходити на природу, щоб насолоджуватися її красою, але як найкраще захистити навколишнє середовище для майбутніх поколінь? Наші друзі з організації "Не залишай сліду" підготували простий набір з 7 принципів, які можна дотримуватися, щоб залишати наші відкриті простори такими самими (якщо не кращими), якими ми їх знайшли. Оскільки ми присвячуємо основну увагу їжі, ми залишимо основне пояснення принципів організації "Не залишай сліду", але хочемо поділитися, як ці принципи впливають на готування та прийом їжі на природі.

ПРИНЦИП 1: ПЛАНУЙТЕ ТА ГОТУЙТЕСЯ

Недостатнє або відсутнє планування може призвести до неприємних ситуацій і завдати шкоду природним ресурсам. Плануючи свою пригоду на природі, ви будете безпечнішими, добре харчуватиметеся і будете готові краще дбати про місце, яке ви обрали своєю базовою точкою.

ПОРАДА: Плануючи готування їжі, розгляньте можливість попереднього приготування деяких продуктів та перепакування страв для мінімізації відходів.

Перепакування страв

Будь-яким чином, як ви насолоджуєтеся часом на природі, попереднє планування ваших страв, перекусів та напоїв, які вимагають мінімального упаковування та підготовки, часто полегшує навантаження та зменшує кількість сміття. Видалення зовнішньої упаковки або перепакування їжі в багаторазові контейнери часто зменшує кількість сміття, яке ваша група повинна вивозити або викидати в кінці подорожі, а також зазвичай зменшує обсяг.

Попереднє приготування/підготовка страв

Готуючи частину їжі вдома, ви можете скоротити час готування, який потрібен на природі, тим самим зменшивши кількість палива, яке вам потрібно носити. Розігрівання, а не повноцінне приготування, займає набагато менше часу на плиті, і вам потрібно менше газу.

Ситуація з казанком

Страви, які готуються в одній посудині, потребують мінімального кухонного приладдя і усувають потребу в більших плитах або вогнищах і обмежують кількість прибирання, яке вам потрібно робити. Не забувайте, що газові пальники мають менший вплив, ніж вогнища.

ПРИНЦИП 2: ПОДОРОЖЖА, ОБОСНОВУЙТЕСЯ ТА ГОТУЙТЕ НА ДОЛИСТИХ ПОВЕРХНЯХ

Наша надія, коли ми на природі, - переміщуватися в природних областях, уникаючи завдавання шкоди землі, рослинності або водоймам. Тому найкраще подорожувати по долистих поверхнях, таких як облаштовані стежки, каміння, гравій та суха трава чи сніг.

При облаштуванні табору ми хочемо захищати території, розташовуючись принаймні в 60 метрах від озер і річок і акцентуючи той факт, що хороші місця для табору знаходяться, а не створюються. Зберігайте місця для табору невеликими, вам не повинно бути потреби змінювати місце для табору, і акцентуйте активність в областях, де відсутня рослинність.

Місця для приготування їжі в таборі мають бути розташовані на каменях, піску або гравію, і якщо кухня розташована подалі від місця для намету, усвідомлено вибирайте долисті маршрути між ними, щоб не руйнувати нові стежки.

ПРИНЦИП 3: ПРАВИЛЬНА УТИЛІЗАЦІЯ ВІДХОДІВ

Важливо передбачити види відходів, які вам потрібно буде викидати (включаючи сіру воду) і знати правильні техніки видалення кожного виду відходів в області, яку ви відвідуєте.

Перш за все, переконайтесь, що все, що ви внесли, виносите з собою. Під час прибирання перевірте табір та навколишній район на наявність сміття або розпорошеної їжі. Виносьте всі сміття, залишки їжі (включаючи органічне сміття, таке як шкірка апельсина чи шкаралупа від фісташок) та сміття. Згоряння сміття ніколи не рекомендується.

При приготуванні їжі і прибиранні посуду несіть воду на відстань 60 метрів від потоків або озер (ніколи не використовуйте водний джерело як раковину) та використовуйте невелику кількість біорозкладаємого мила. Використовуйте гарячу воду, силу і мило за потреби. Процідіть брудну воду через дрібне сито перед розсіюванням її великим шаром. Робіть це далеко від табору, особливо якщо існує ризик зустрічі з ведмедями. Вивозьте зміст сита разом з несвареними залишками. Дізнайтеся більше про те, як утилізувати сіру воду тут.

Для дикої природи критично важливо, щоб ми вивозили з собою усі кухонні відходи, такі як жир і залишки. Плануючи прийоми їжі (див. ПРИНЦИП 1), ви можете уникнути утворення сміття, яке буває брудним і неприємно пахнучим. Не покладайтеся на вогонь для утилізації сміття. Півсожений або закопаний сміття все одно приваблює тварин і робить місце непривабливим для інших відвідувачів.

ПРИНЦИП 4: ЗАЛИШАЙТЕ ТЕ, ЩО ЗНАЙШЛИ

Це має бути просто: предмети, які ми знаходимо в природі, повинні залишатися недоторканими в природі. Кожен камінь чи дикорослина має свою роль у екосистемі або історії ландшафту. Залишаючи знайдене на місці, ми сприяємо їхньому збереженню обох. Дозвольте іншим відчути радість відкриття, залишаючи камені, рослини, археологічні артефакти та інші цікаві предмети такими, як ви їх знайшли.

При збиранні їстівних рослин слід бути обережним, щоб не вичерпати рослинність або не порушити рідкісні або повільно розмножуючіся рослини. Необхідно дотримуватися всіх місцевих вимог.

Правильно розташовані та законно побудовані споруди, такі як вогнища, повинні залишатися на місці в багатьох локаціях. Демонтаж їх призведе до додаткового впливу, оскільки їх буде перебудовано з нових каменів і, таким чином, буде впливати на нову територію.

Є речі, які ви знаходите, і які не повинні залишати за собою слід. Зробіть це грою: приносьте щонайменше три шматки сміття, які ви знаходите, і вивозьте їх для належного утилізування.

ПРИНЦИП 5: МІНІМІЗУЙТЕ ВПЛИВ ВОГНИЩ

Цей принцип лежить в основі наших переконань. Вогнища колись були необхідними для приготування їжі та обігріву і мають багато історичних та традиційних аспектів. Роки перевикористання та призводження до природних пожеж людським фактором мали негативний вплив на наші природні території. Давайте намагатися мінімізувати вплив вогнищ, дотримуючись деяких правил.

Найкраще місце для розпалювання вогнища - це існуючий вогонь у встановленому таборі. Вибирайте дрова замість вугілля, переконайтесь, що вогонь під контролем, не підпалюйте його довше, ніж використовуєте, і дозвольте дровам повністю згоріти до попелу. Після завершення згасання вогнища, гасіть його водою, а не грунтом. Найважливіше - переконайтесь, що ви ПОВНІСТЮ гасите будь-яке вогнище, яке ви розпалили (здається простим, але це може бути складним). Дізнайтеся більше тут.

Інші варіанти для створення природньо безшкідливого вогнища включають використання спеціальних скляних плит або будівництво мисливського вогнища. Незалежно від того, як ви будуєте вогнище в таборі, пам'ятайте, що вогнища залишають тривалий вплив на довкілля. Розгляньте можливість уникнення цього впливу зовсім, використовуючи легку плиту для готування і насолоджуйтесь ліхтарем для освітлення.

ПРИНЦИП 6: ПОВАЖАЙТЕ ДИКУ ПРИРОДУ

Дикі тварини мають залишатися дикими, і ми повинні робити все можливе, щоб мінімізувати свій вплив на тварин у регіоні. Важливо переконатися, що їжу прибирають (людська їжа не є здоровою для диких тварин), і постійний доступ до неї може призвести до того, що тварини більше не будуть шукати свої природні джерела їжі. Доступ до приносної їжі також може призвести до того, що тварини втратять страх перед людьми і будуть приваблюватися до нас або небезпечних місць, таких як дороги з інтенсивним рухом.

Незалежно від того, куди ви відвідуєте, переконайтесься, що ви звернулися до місцевих керівників земель, щоб дізнатися, яке зберігання їжі вимагається. Покладення їжі в пластиковий контейнер може бути достатнім, якщо ви стикаєтеся лише з птахами, білками та комахами. Проте в місцях, де є ведмеді, зберігання їжі, сміття та будь-чого з запахом, такого як паста для зубів або дезодорант, в бар'єрі для ведмедів, в локері або в закритому автомобілі, є обов'язковим.

ПРИНЦИП 7: БУДЬТЕ УВАЖНІ ДО ІНШИХ

Ми ділимо природні простори з іншими любителями активного відпочинку та людьми, які можуть жити та працювати в парках і заповідниках. Місця для всіх не вистачає, щоб кожен мав виключні права на використання природи, тому будьте добрими та уважними одне до одного, щоб створювати більше інклюзивні простори, які дають кожному можливість спілкуватися з природою.